Świętowaliśmy wyniki sprawdzianu szóstoklasisty
na pikniku rodzinnym!

W czwartek 11.06.2015 z inicjatywy Uczniów, Rady Rodziców oraz  Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Terespolu Pomorskim odbyło się wspólne, rodzinne świętowanie. Powodów ku temu było kilka.

Szóstoklasiści cieszyli się z sukcesu, gdyż prawie dogonili maksymalny wynik  sprzed kilku lat i  napisali sprawdzian zewnętrzny na bardzo wysoką, 8 staninę, uzyskując średni wynik  z j. polskiego 80 , z matematyki 70 i z j. angielskiego 80 %.Tym samym udowodnili, że chcieć znaczy móc i  pokazali kolejny raz, że wiejska szkoła także pracuje na dobre wyniki gminy.

Wszystkim tak licznie przybyłym Rodzicom dzieci zaprezentowały pełen radości i wzruszeń  montaż słowno-muzyczny, podczas którego dziękowały, wspominały, wyrażały swoje uczucia i prosiły o więcej miłości każdego dnia.

Starsi Uczniowie postanowili wspomóc swoich młodszych kolegów i pozyskać środki finansowe na zakup dodatkowych zeszytów ćwiczeń. Wraz z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji, więc                                          na boisku szkolnym zawrzało piknikowe życie! W jednej chwili plac pokrył się  barwą kolorowej kredy, a rozbrzmiewająca muzyka zagrzewała wszystkich do dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Rodzice z dziećmi rozegrali mecze piłki nożnej i siatkowej, natomiast młodsi próbowali swoich sił w konkurencjach sportowych. Wiele radości przyniosła wspólna zumba, karaoke, malowanie twarzy i zabawy z chustą animacyjną. Nauczyciele i Uczniowie zapraszali wszystkich do szkolnej kawiarenki ze swojskimi wypiekami. Można było także kupić  lody albo  los w cieszącej się sporym zainteresowaniem loterii fantowej. 

Już wiadomo, że piknik był udany. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera i możliwość zwykłego bycia razem sprawiły, że przy stolikach na boisku wspólnie zasiadali sąsiedzi, krewni, dorośli i dzieci, i wreszcie nikt się nie spieszył…Dziękujemy, że byliście z nami!

O szkolnej inicjatywie można było przeczytać również Czasie Świecia dnia 26.06.2015

Poniżej fotorelacja z wydarzenia

Dodatkowe informacje