Nie każdy uczeń może pochwalić się taką „znajomością”! ;)

     Tuż przed Wielkanocą, na jednej z lekcji języka angielskiego, szóstoklasiści napisali list do królowej Wielkiej Brytanii. W akcję zaangażowana została cała szkoła- każdy mógł zadać królowej pytanie wpisując je na plakat, który przez kilka tygodni wisiał na szkolnym korytarzu. 

     Pytania były oczywiście różne... Dzieciaki zapytałyby królową o wszystko, począwszy od tego, ile ma kapeluszy, czy ćwiczy boks albo kung- fu, czy ma pistolet... Na szczęście, obok wcześniej wymienionych, na plakacie pojawiły się też całkiem sensowne pytania o ulubioną potrawę i rasę psa oraz zabawy z dzieciństwa. I takie też pytania zostały przez szóstoklasistów zawarte w liście.

     Oprócz pytań kreatywni uczniowie zawarli kilka informacji o naszej szkole, a także o tym, jak uczymy się języka angielskiego. Padło też kilka pytań o szczegóły z życia królowej. Kolejnym krokiem było już przepisanie listu. Zabrała się za to Natalia, która ma zdolności plastyczne i przepisała go na ozdobną papeterię. Cała klasa wybrała się na pocztę w piątek 13 lutego i wysłała list. - Część uczniów w ogóle nie spodziewało się odpowiedzi i bardzo się zdziwili, gdy po miesiącu do szkoły nadeszła odpowiedź z Pałacu Buckingham!


Na zdjęciu klasa szósta z wych.- B. Adryjenko

k

O tym wydarzeniu można było przeczytać w "Czasie Świecia". Poniżej link do artykułu, zapraszamy do "lektury":)

http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/1,88350,17763694,Dostali_list_od_krolowej.html 

 

Dodatkowe informacje